اخبار و مقالات

انواع نایلکس و تفاوت های آن ها

انواع نایلکس و تفاوت های آن ها

انواع نایلکس با توجه به شکل ظاهری و نوع دسته و ضخامت آن‌ها در گروه‌های مختلفی تقسیم‌بندی شده‌اند. تفاوت نایلکس‌ها نیز به‌دلیل مواد اولیه، نحوه تولید و موارد مصرف آن‌هاست. در این مطلب توضیحات جامع‌تری درباره نایلکس‌ها انواع و تفاوت‌هایی که با هم دارند، آورده شده است.

معرفی انواع نایلکس

نایلکس همان پلاستیک‌هایی هستند که ظاهری خشک و خشن دارند و با دست‌زدن به آن‌ها صدای خش‌خش مانندی به گوش می‌رسد‌. اگر فکر می‌کنید که نایلکس، همان نایلون است، سخت در اشتباهید! نایلکس‌ها کمی مات‌تر هستند و استحکام‌شان نیز بیش‌تر است. به‌دلیل همین استحکام بالا، در فروشگاه‌ها، سوپرمارکت‌ها یا مراکزی که اجناس سنگین می‌فروشند از نایلکس استفاده می‌شود.

کاربرد نایلکس‌ها بسیار گسترده‌تر و بیش‌تر از نایلون است. نایلکس‌ها براساس اینکه چه شکل و کاربردی دارند، به انواع مختلفی نقسیم‌بندی شده‌اند. در ادامه انواع مختلف نایلکس را معرفی کرده‌ایم:

انواع نایلکس ها کدام‌اند؟

نایلکس‌ها انواع مختلفی دارند که براساس مصارف‌شان در چند گروه دسته‌بندی شده‌اند. نایلکس‌ها در مصارف خانگی مانند کیسه زباله و کیسه فریزر یا در مغازه‌ها برای قراردادن اجناس و حتی دستکش‌های یکبار مصرف کاربرد دارند. این محصول براساس دسته‌دار بودن به 2 گروه بدون دسته و دسته‌دار تقسیم می‌شود.

نایلکس‌های بدون دسته، همان کیسه فریزر و کیسه نان یا پلاستیک‌های عریضی که در صنعت کشاورزی کاربرد دارند، هستند که از مواد اولیه مشابه انواع دسته‌دار تولید شده‌اند. عمده‌ترین تفاوت بین نایلکس بدون دسته و دسته‌دار، نازک‌تر بودن انواع بدون دسته است. انواع دسته‌دار طیف گسترده‌تری دارند که برای معرفی آن‌ها مطالب بیش‌تری در ادامه مطلب آورده شده است.

انواع نایلکس و تفاوت های آن ها

انواع نایلکس‌های دسته دار از نظر رنگ بندی

نایلکس های دسته‌دار همان‌طور که از اسم‌شان مشخص است، دارای دسته برای حمل راحت‌تر هستند. این دسته از نایلکس‌ها برای خرید کفش، کیف، اجناس فروشگاه، لباس و بسیاری دیگر از نمونه‌های مشابه کاربرد دارند.‌‌ در ادامه دسته‌بندی نایلکس‌ها را ازلحاظ رنگ‌بندی ذکر کرده‌ایم.

1- نایلکس های چاپی و ساده دسته رکابی

بیش‌ترین و پرمصرف‌ترین انواع نایلکس دسته‌دار، به نمونه‌های ساده و چاپی با دسته رکابی تعلق می‌گیرد. نایلکس‌های چاپی اکثرا برای تبلیغات مغازه‌ها به‌کار می‌روند که روی آن‌ها برند، لوگو و حتی آدرس مغازه یا فروشگاه چاپ شده است.

بنابراین، اگر می‌خواهید به‌واسطه نایلکس‌ها اجناس و فروشگاه‌تان را تبلیغ کنید، بهترین راه استفاده از نایلکس‌های چاپی است، اما اگر هزینه زیادی برای نایلکس در نظر نگرفته‌اید، انواع ساده بدون چاپ با دسته‌های ساده، بهترین انتخاب هستند.

2- نایلکس سفید بی رنگ

نایکلس‌های سفید یا شفاف از پرمصرف‌ترین انواع نایلکس در اطراف ما به‌شمار می‌روند. حتما شما این نایلکس‌ها را زمان خرید میوه و صیفی‌جات دیده‌اید. این نایلکس‌ها که در ابعاد مختلفی تولید شده‌اند، به‌صورت کیلویی و عددی طبق استانداردهای ملی قابل فروش و سفارش هستند.

3- نایلکس‌های رنگی و شیری

نایلکس‌های رنگی و شیری، دیگر انواع نایلکس هستند که با رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند‌. نکته مهم در اینجا، کیفیت رنگ‌ریزی نایلکس‌ها است. گاهی پیش می‌آید که مواد غذایی مختلفی در این نمونه‌ها قرار می‌گیرند، پس لازم است رنگ‌ آن‌ها باکیفیت باشد و ضرری به محتویات داخلی وارد نکند.

4- نایلکس‌های مشکی رنگ

گاهی ممکن است مصرف‌کننده نخواهد محتویات داخل نایلکس قابل مشاهده باشد، برای رفع این نیاز، نایلکس‌های مشکی رنگی تولید شده که دسته‌دار نیز هستند. این محصول کاربرد خاص‌تری دارد و کیفیت تولید آن نقش زیادی در مقاومت و استحکام نایلکس ایفا می‌کند.

انواع نایلکس دسته‌دار از لحاظ شکل ظاهری

دسته‌بندی دیگری برای نایلکس‌های دسته‌دار وجود دارد که آن‌ها را ازنظر شکل ظاهری تفکیک کرده است. این دسته‌بندی که نایلکس‌ها را در 4 گروه قرار داده، عبارت است از:

1- نایلکس دسته موزی

نایلکس دسته موزی را همه ما در موقعیت‌های مختلف دیده و استفاده کرده‌ایم. این محصول که چاپ‌پذیری قابل قبولی دارد، اغلب برای تبلیغات برندهای مختلف استفاده می‌شود. تفاوت این نایلکس‌ها با انواع دیگر به‌دلیل شکل دسته آن است که ظاهری شیک و به‌اصطلاح لوکس به آن داده است.

نایلون دسته موزی

2- نایلکس دسته رکابی

دسته رکابی؛ این نایلکس‌ها که شبیه رکابی‌های مردانه هستند باعث شده تا اجناس سنگین به‌خوبی در آن‌ها قرار بگیرد و حمل شود.‌ استحکام این نایلکس‌ها بالا است. البته زمان سفارش این محصول، باید از وزن دقیق آن‌ها که باید طبق استانداردهای ملی باشد، مطلع شوید.

نایلکس دسته رکابی

3- نایلکس زنبیلی

نایلکس زنبیلی یا دسته‌دار، یکی دیگر از انواع نایلکس هستند که به‌دلیل شکل‌ ظاهری و مدل دسته آن‌ها، استحکام کم‌تری نسبت به سایر نایلکس‌ها دارند‌. از این مدل بیش‌تر در لوازم‌ تحریر فروشی‌ها یا مغازه‌هایی که اجناسی با وزن کم عرضه می‌کنند، استفاده می‌شود. زیبایی و شکل ظاهری این نایلکس‌ها باعث جلب توجه افراد می‌شود و می‌توان از آن‌ها به‌عنوان حقه تبلیغاتی برای جذب مشتری استفاده کرد.

نایلون دسته زنبیلی

4- نایلکس تقویت

نایلکس‌ تقویت که آخرین دسته از نایلکس‌های دسته‌دار هستند، شباهت زیادی به انواع دسته موزی دارند،‌ تنها تفاوت آن‌ها در این است که دسته نایلکس‌های تقویت یک لایه بیشتر دارند و به ‌همین دلیل محکم‌تر از دسته موزی هستند. افراد زیادی که مشاغل گوناگونی دارند، خرید این محصول را به‌دلیل استحکام و زیبایی ظاهری به انواع دیگر ترجیح می‌دهند.

نایلون دسته موزی تقویت

انواع نایلکس‌ها ازنظر قیمتی چه تفاوتی باهم دارند؟

بعداز اینکه با تفاوت نایلکس‌ها را درزمینه شکل ‌ظاهری و کاربرد آشنا شدید، نوبت آن است که درباره تفاوت قیمت آن‌ها با هم صحبت کنیم. هزینه تمام‌شده برای تمامی نایلکس‌ها به عوامل مختلفی مانند کیفیت مواد اولیه، نو یا بازیافتی بودن متریال، وزن، طرح و رنگ آن‌ها بستگی دارد. شکل نایلکس ازنظر دسته‌دار بودن یا نبودن نیز معیار مهمی برای تعیین قیمت این محصول ازنظر تولیدکننده است.

نایلکس‌های چاپی به‌دلیل هزینه اضافه‌تری که برای چاپ آن‌ها صرف شده‌، نسبت به انواع ساده و بدون طرح گران‌تر هستند. ازطرفی هرچقدر که نایلکس ضخیم‌تر باشد و مواد اولیه با‌کیفیت‌تری برای تولید آن به‌کار رفته باشد، قیمت بیش‌تری هم از انواع نازک‌تر دارد. نایلکس‌هایی که شفاف هستند، نسبت به ‌انواع کدر نیز طرفدار بیش‌تر و قیمت بالاتری دارند.

جمع‌بندی

انواع نایلکس‌هایی که در این مطلب معرفی شدند، برای مصارف مختلفی کاربرد دارند. در واقع این تفاوت بین نایلکس‌ها است که کارآیی آن‌ها را گسترده‌تر کرده است. اگر قصد خرید نایلکس در حجم زیاد برای کسب‌وکارتان را دارید، بهتر است که کیفیت بالا را در کنار قیمت به‌صرفه و تنوع در انواع نمونه‌های نایلکس در این مجموعه یعنی رنگین پلاست آمل که پشرو در تولید انواع نایلکس دسته موزی، دسته رکابی، دسته زنبیلی و … است، تجربه کنید. از اولویت‌های شرکت رنگین پلاست آمل، ارائه محصولات با کیفیتی است که همچنین با دوامی بالا و عملکرد عالی همراه باشند. با بهره‌گیری از مواد اولیه با کیفیت و فرآوری‌های دقیق، همواره تلاش می‌کند تا مشتریان خود را با محصولاتی که تضمین‌کننده موفقیت آن‌ها در کسب و کار است، تأمین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *